Strona główna -> Wdrażanie projektu

Wdrażanie projektu

Realizacja projekt planowana jest od marca 2013 roku do lutego 2014roku.

Wybraną grupą docelową będą dzieci uczęszczające do zaprzyjaźnionych szkół w wieku od 7- 13 roku życia. Uczniowie w tym wieku są ciekawi świata i nowych przygód. Charakteryzują się prostym sposobem integracji z cudzoziemcami. Informacje uzyskane w ramach trwania całego projektu mogą być przez nich wykorzystane w dalszej nauce. Planowane działania (między innymi: ogólnodostępna dla mieszkańców impreza Biesiada Muszyńska, konferencja podsumowująca z udziałem władz i wydanie albumu) będą miały szerszy kontekst społeczny angażując nauczycieli, władze lokalne i mieszkańców zaprzyjaźnionych miast, efekt transgraniczny zostanie wzmocniony. Całkowita liczba uczestników projektu to 150 uczniów realizujących poszczególne zadania, uczestniczący w kursie językowym nauczyciele w liczbie 40 oraz uczestnicy: ogólnodostępnej imprezy Biesiada Muszyńska w liczbie ok. 100 osób, festynu z okazji Dnia Dziecka w liczbie 100 osób i  konferencji w liczbie ok. 100 osób.

Rekrutacja:

Do udziału w projekcie uczniowie zostaną wybrani na podstawie przygotowanej przez Partnerów ankiety. Każda ze szkół do poszczególnych działań będzie mogła wyznaczyć grupę po 20 uczniów (10 chłopców w tym 3 ze środowisk marginalizowanych społecznie i 10 dziewcząt w tym 3 ze środowisk marginalizowanych społecznie). Uczniowie będą wybierani według przyjętych kryteriów oceny. Kryteria te to między innymi średnia ocen za rok szkolny 2011/2012, ocena z języka polskiego i pozytywna ocena z zachowania. Uczniowie uczestniczący w projekcie będą musieli uzyskać pozwolenie rodziców lub opiekunów na wyjazd zagraniczny oraz posiadać dokument tożsamości zezwalający na przekroczenie granicy kraju. Nauczyciele uczestniczący w projekcie zostaną wskazani przez kierownika projektu z zachowaniem parytetu płci. Uczestnicy imprezy ogólnodostępnej do przede wszystkim rodzice uczniów, którzy zostaną przez nich zaproszeni. Uczestnicy konferencji to uczniowie, przedstawiciele rodziców, przedstawiciele władz, prasa, radio, telewizja - specjalnie zaproszeni.