Strona główna -> Cel projektu

Cel ogólny projektu:

Tworzenie i wzmocnienie bezpośrednich kontaktów na terenach przygranicznych pomiędzy dziećmi, młodzieżą
i nauczycielami z Zakladnej Szkoły w L’ubotinie i  SP  im. Kurierów Sądeckich w Muszynie.

Cele bezpośrednie projektu:

1. Poznanie kultury, walorów turystycznych państw z których pochodzą zaprzyjaźnione szkoły.

2. Promocja tradycji ludowych (muzyka, taniec, kuchnia regionalna, stroje) regionu Saris i Sądecczyzny.

3. Rozwijanie zainteresowań historią kraju sąsiada z uwzględnieniem zabytków kultury pogranicza polsko- słowackiego.

4. Tworzenie warunków do lepszej komunikacji społecznej dzieci, młodzieży i nauczycieli.

5. Kształtowanie postaw szacunku i zrozumienia dla wartości kulturowych kraju sąsiada, zwalczanie stereotypów i ksenofobii.