Dzień Dziecka na pograniczu

3 czerwca 2013 roku z okazji Dnia Dziecka na hali sportowej został zorganizowany Festyn Sportowo - Rekreacyjny dla dzieci szkoły podstawowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Muszynie, w którym uczestniczyli również uczniowie partnerskiej Szkoły Podstawowej z L’ubotina uczestniczący w projekcie „Edukacja bez granic – w Lubotinie i w Muszynie”
Imprezę otworzył dyrektor mgr Andrzej Gancarz składając życzenia wszystkim dzieciom i częstując ich koszem pełnym cukierków.
Pierwszym punktem Festynu była rywalizacja międzyklasowa. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy walczyły o tytuł najlepszej klasy w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 1-3.  W zawodach trzeba było wykazać się szybkością, sprytem i zawziętością pokonując różnego rodzaju konkurencje szybkościowo- sprawnościowe. W jednej z konkurencji punktowali również nauczyciele- wychowawcy klas trafiając piłkami do wózków. Uwieńczeniem rywalizacji było oczywiście… przeciąganie liny!
Kolejnym punktem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci był festyn z różnymi zadaniami na poszczególnych stanowiskach przeznaczonych dla wszystkich dzieci. Po wykonaniu danego zadania dzieci mogły zdobyć przeróżne nagrody. A musiały np. ułożyć wieżę z kubków, trafić sersem na tyczki, przejść po ławeczce z deseczką na której leżała piłka, która nie mogła z niej spaść, trafić piłkami do wózków, czy do parasolek, odbić piłkę tenisową kijem do unihoka do koszyczka, przeprowadzić dmuchaną bańkę mydlaną przez zawieszoną obręcz i wiele innych.
Wspaniała rywalizacja, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sprawnościowych, integracja grup słowackich i polskich na płaszczyźnie sportowej to tylko niektóre cele, które zostały zrealizowane tego dnia. A dzieci już pytają o konkurencje przyszłoroczne...