Tradycje świąteczne na pograniczu - Wigilia w Muszynie

18 grudnia 2013 roku gościliśmy na spotkaniu wigilijnym w naszej szkole młodzież z L’ubotina.. Dyrektor szkoły mgr Andrzej Gancarz przywitał przedstawicieli  Szkoły Podstawowej z L’ubotina. Klasa 4a zaprezentowała jasełka i kolędy polskie przygotowane przez p. Małgorzatę Beczkowicz i p. Monikę Faron. Pięknymi kolędami i pokazem jasełek odwdzięczyła się młodzież słowacka. Po występach jasełkowych wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywane były kartki świąteczne, aniołki w brzózek, choinki ze styropianu i wypiekane ciasteczka. Po warsztatach wszyscy zasiedli do stołu wigilijnego i popróbowali polskich potraw- zupy grzybowej, ryby , pierogów ruskich i z kapustą, kompotu i ciasta. Wszyscy uczestnicy mogli znaleźć prezenty pod choinką- kolejny zwyczaj świąteczny. Po wspólnym biesiadowaniu przyszedł czas na wspólne kolędowanie- co z kolei stało się już tradycją wigilijnych spotkań polsko- słowackich. Miłe chwile spędzone przy wigilijnym stole zacieśniają przyjaźń naszych szkół.

Wigilia w Muszynie