Konferencja podsumowująca projekt „Edukacja bez granic - w Lubotinie i w Muszynie”.

Dnia 26 lutego 2014r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Edukacja bez granic - w Lubotinie i w Muszynie”. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem panem Janem Golbą, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. „Kurierów Sądeckich” w Muszynie oraz Zakladnej skoly s masterskou skolu L’ubotin, a także uczniowie biorący udział w projekcie. Uczestnicy konferencji mieli okazję dowiedzieć się o działaniach podejmowanych przez obie szkoły w ciągu dziesięciu lat współpracy, jak też o działaniach podjętych w ramach realizowanego projektu. Wszyscy uczestnicy konferencji wysłuchali polskich i słowackich pieśni w wykonaniu uczniów obu szkół. Obejrzeli tańce regionu pogranicza zaprezentowane przez szkolny zespół „Popradzkie Smyki, który powstał w ramach realizowanego projektu. Uczniowie wystąpili w stylizowanych XVII- wiecznych strojach mieszczańskich. Po części oficjalnej dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Każdy z gości otrzymał album promujący w.w. projekt.
     Konferencja odbyła się w bardzo miłej atmosferze. Zakończyła się wspólnym śpiewaniem piosenek polsko - słowackich i choć była okazją do podsumowania efektów realizacji projektu, nie oznaczała końca współpracy ze szkołą słowacką. Liczymy na dalsze lata owocnej wymiany.

Konferencja podsumowująca projekt - foto

Realacja w TV Muszyna